Pohotovost / Emergency 24h: +420 603 554 838 info@jettyvision.cz

Profex In-Line – měření profilu vývalku

Měření profilů válcovaných výrobků online je bezdotykové zařízení, které umožňuje měření rozměrů profilů válcovaných studených i žhavých výrobků přímo v provozu. Účinná ochrana pomocí tepelných štítů, klimatizace a ofuků průzorů snímacích senzorů, dovoluje zařízení nasadit do bezprostřední blízkosti válcovací stolice. Unikátní konstrukce zařízení ve tvaru „C“  umožňuje odjezd zařízení do bezpečné pozice v případě zaseknutí válcovaného výrobku na trati. Pro případ havarijního stavu je konstrukce navržena tak, aby trvale odolala sálavému teplu a nedošlo k poškození snímacích senzorů.

Systém je založen na metodě laserové triangulace a je schopen snímat celý obvod (řez) výrobku v jeden okamžik. Vhodným uspořádáním je umožněno 3D vyhodnocení nasnímaných dat a zobrazení veškerých naměřených parametrů, které obsluha potřebuje pro efektivní řízení výroby.

Samozřejmosti je archivace neměřených dat pro zpětné vyhodnocení a zpracování. Propojení pomocí optického kabelu a rozhraní Ethernet zajišťuje spolehlivý přenos dat s nadřazeným systémem i na velké vzdálenosti, bez rušení okolních technologií.

Technické parametry
Parametr Hodnota Jednotka
Přesnost měření  ±0,035 mm
Rychlost snímání  50 řezů za sekundu
Minimální rozměr výrobku 5 mm
Maximální rozměr výrobku 500 mm
Teplota výrobku 0 až 1200 °C
Rychlost výrobku až 20 m/s
Přesnost měření

Přesnost polohy výrobku vůči měřicímu zařízení/ měření není závislé na přesnosti navedení vývalku vůči ose snímacího zařízení

Přesnost úhlového uložení výrobku ±5 °
Metoda měření Laserová triangulace
Postup skenování celý obvod vývalku najednou
Vyhodnocování dat 3D rekonstrukce
Výstupy ze systému textové a grafické
Zaslání dat do další úrovně systému  ano
Stupeň ochrany IP65

Zaujala vás naše nabídka nebo hledáte jiné řešení?
Dejte nám o tom vědět!