Pohotovost / Emergency 24h: +420 603 554 838 info@jettyvision.cz

Robotické montážní stanice se speciálními nástroji

V rámci robotických pracovišť a montážních linek vznikají specifické úlohy, pro které nejsou konvenční chapadla robotů již dostatečné. V takových případech navrhneme a uvedeme do provozu speciální montážní chapadla a nástroje. Obvykle jsou nástroje ještě doplněny o kamerové systémy, které zvyšují produktivitu výrobních procesů. Tím se vytváří ucelená řešení pro specifické podmínky zákazníka. 

Ukázkou takového řešení je dodávka robotické stanice se speciálními nástroji pro montáž časovacích kotoučů a kolíčků na klikové hřídele. Kromě vysokých nároků na přesnost vzájemné montáže dvou dílů s tolerancí vůle 0,01mm, musí nástroj robota kompenzovat nepřesnost uložení hřídele. Zároveň část manipulace probíhá s horkými díly pro operaci lisování za tepla.

V robotické stanici je integrována pozice s kamerovým systémem, kde se kontroluje orientace montovaných dílů a jejich správné označení.

Koncepce robotické stanice je vytvořena tak, aby obsluha pouze vkládala klikové hřídele a vyjímala již hotové sestavy. Tím je zaručena stabilní kvalita výroby s potlačení rizika vzniku neshodného výrobku. 

Řídicí systém stanice je propojen přes Ethernet s databází nadřazeného systému, čímž je zaručeno, že se montují správné díly ve správný čas. Součástí řešení je archivace dat pro zpětnou kontrolu nastavených procesů.

Technické parametry robotické stanice
Parametr Hodnota Jednotka
Přesnost montáže  od ±0,01 mm
Takt stanice ~120 s
Teplota okolí 5 – 35 °C
Napětí 400/230 V
Rozměry stanice (š×h×v) 4000×4500×2500 mm
Komunikační rozhraní Ethernet
Technické parametry kamerového systému
Parametr Hodnota Jednotka
Nejmenší velikost sledované oblasti 10×10 mm
Největší velikost sledované oblasti 200×200 mm
Rozlišení kamery 1600×1200 px
Rychlost snímání < 1 s
Teplota okolí 5 – 35 °C
Napětí 24 V
Komunikační rozhraní Ethernet

Zaujala vás naše nabídka nebo hledáte jiné řešení?
Dejte nám o tom vědět!